Tuning World Bodensee 2012

Nadšeně prohlížím obrázky aut, výtvorů, umění z předešlých ročníků této tunigové akce pořádané na výstavišti ve Friedrichshafenu, největšího a nejprůmyslovějšího města kolem Bodamského jezera. Tradiční akce konané pravidelně od roku 2003. Ty předešlé ročníky byly vždy událost. Nechávám se zlákat dalším vrcholem motoristických fandů.

 

Doporučuji navštívit i přístav v Lindau nebo místo zhynutí našeho velkého reformátora, mistra Jana Huse, v Konstanz či muzeum Zeppelinu, vzducholodí, které se právě zde v místě konání tunigového veletrhu vyráběly. V Konstanz se také nacházejí parádní termální lázně. Výhledy z venkovního bazénu na jezero a okolní zasněžené hory jsou úchvatné.

 

BMW Museum München

 

Cestou na Tuning World Bodensee projíždíme Mnichovem. Bavorským velkoměstem. Poutním místem všech milovníků řízení a městem zaslíbeným automobilům BMW. Parkujeme poblíž Olympijské parku, památky na léta minulá. V podzemí zajímavé budovy BMW Weltu multifunkčním centru. Přes ulici se nachází BMW Museum. Vedení firmy a výrobní závod sídlí v BMW Werku, v budově ve tvaru pístu v blízkosti nacházející se.

 

 

Příležitost strávit příjemnou část dne s automobily a motocykly kvitujeme. Vidíme více než 120 exponátů z devadesátileté historie firmy. Výstavní plochy jsou rozdělené do 25 oblastí a 7 tematických celků (designu, techniky, modelové řady, historie firmy, motoristický sport, historie motocyklů, značky). Neobvyklé úhly pohledu na vystavené exponáty umožňuje rafinovaný systém ramp, mostů a ochozů, které se v prostoru jakoby vznášejí. Zvláštní prostor je věnován „písmenu M“, sportovním modelům značky.

 

http://janhavlat.rajce.idnes.cz/BMW_Museum_Munchen_D_28.4.2012/

 

Tuning World Bodensee

 

Přijíždíme na parkoviště pro návštěvníky. Fronty u hlavního vchodu už začínají. Bude tlačenka. Plný dům. Nutný předpoklad velké cool a zajímavé akce. Po několika minutách čekání se brány výstaviště otvírají. Na ploše nacházíme mnoho vypiplaných kousků. Zvláště mě zaujal žlutý trabant a mnohokrát přepracovaná Puma s koženkou potaženou střechou. Zahanbit se nedají ani velcí tunigový úpravci.

 

 

Už jste viděli Škodu Fabii upravenou, tak že na místo zadních kol rotují kolečka z nákupního vozíku? Ne? O venkovní zábavu se stará právě jedna taková. V klání zvaném „rolli challenge“. Jízda je zatraceně zákeřná.

 

Tak a to je pro dnešek vše přátelé…

 

http://janhavlat.rajce.idnes.cz/Tuning_World_Bodensee_Friedrichshafen_D_28.4.-1.5.2012/