Oldtimer Messe Tulln 2011

Poslední květnový víkend patří již tradičně vyznavačům všech různých veteránů, kteří se sjíždějí do rakouského Tullnu. Nemohli jsme proto chybět. Nezabránili nám v tom ani různé všemožné uzavírky a objížďky, které budou v letních měsících znepříjemňovat život všem českým řidičům, turistům, dovolenkářům.

Pro ty co nevědí nebo zde nikdy nebyli, Tulln an der Donau leží asi 40km západně od Vídně. Z Prahy jste na místě za nějaké tři až čtyři hodinky. Já jezdím kolem Třeboňských rybníků, takže to mám vždy jako pěkný výlet.

O jak významnou akci se jedná, dokládají zájezdové autobusy ze Slovenska, Slovinska, Maďarska a také od nás. Největší pozornost v halách bude jistě upřena na Jaguary Type-E, Renault 4, slavící 50let od začátku výroby a slíbený byl i 125 let starý Mercedes-Benz. Tentokráte nám ani nevadilo plačtivé počasí, protože většina dovezených exponátů byla schovaná v deseti halách, takže hurá na ně!

Po zaplacení vcelku přiměřeného vstupného 10€ vcházím do areálu. Hned v první hale se nacházela burza automobilů. Radši pojďme dál nebo nás doma mamina zabije. Už teď ty auta nemáme kam dávat. Informační letáky nelhaly. Jak si procházím různé haly vraží mi stalé více do mysli, že populární „Éčko“ vlastně není vůbec rarita. Je zde ve všech možných formách. Jako pečlivě zrenovovaný veterán, ale i jako zbytek vraku rozložený na prvočinitele.

Krom výstavy vozidel se zde koná také tradičně i sraz různých klubů, burza dílů a bleší trh, který se nachází před halamy. Pro veteránisti jeden z nejčastějších zdrojů náhradních dílů.

Těsně před naším odchodem jsme ještě objevil poslední skvost, na který jsem se těšil, Mercedes Benz z roku 1886. Genialita tehdejších konstruktérů mě stále zaráží.

FOTO:

Oldtimer Messe Tulln

PARTNEŘI FORD PUMA CUPU
 
Chtěl bych poděkovat partnerům, kteří drží přízeň s námi a podporují nás věcnými dary.