Südwesten Reise 2012… Nejlepší trasy v Čechách (díl 2)

Scházíme se v Blatné. Pozvání kamarádů bratrů Koníka a Poníka všichni rádi přijímáme. Slet automobilových sokolů. Z reportážních článků Vám dobře známí Koník, Poník, Pepíno, má maličkost (Johník) a z Velké Británie navrátivší J-K. Poník vymýšlí, co by nám mohl ukázat z okolí. Proč se neprojet po trasách Rallye Šumava a Rallye Vltava? Všichni souhlasíme. Automobilové soutěže milujeme a tu tradiční šumavskou zvlášť.

 

NEJLEPŠÍ TRASY V ČECHÁCH (díl 2: Blatná - Klatovy)

 

Volím si černého Petra. Usazuji se na sedadle smrti. Pásy natahuji přes tělo. V mysli navazuji vpravdě soutěžáckou atmosféru, jako při opravdové Rallye Šumava. Občas radím do řízení. Noty do ruky mi nedali. Chyby se trestají, i mezi hledači té nejlepší silnice v Čechách. Každá zatáčka může být poslední, každá může být osudná.

 

Jedeme směrem na Kadov a Horažďovice. Kolem letiště Pole. V paměti se mi vybavují charakteristické betonové stěny oddělující jednu stranu přistávací plochy. Čínovský okruh. Místo lemované milníky historie. Tady Václav Pech ml. zajel svůj památný závod. Vidíte kluci? Tady bývá obvykle start. Ještě je tu značení pro časoměřiče.

 

S Horažďovic pokračujeme do Klatov po silnici kaskadérů. Louky, pole, ploty plné koní. Odtokové kanály po stranách. Projíždíme Levá 3, pravá 9, váže pravá PK (plný koule). Bacha! Horizont kope! Letitý McRaeovský Focus v kombíku se nadechuje k pěkným výkonům…

Klatovy centrum rallye a místo, kde ta každoroční přehlídka motoristické parády začíná i končí. My završujeme náš výlet oslavně. Dáváme si sladké belgické vafle k svačině. Cukrárnu na náměstí jako tip na zastavení doporučujeme.

 

 

PARTNEŘI FORD PUMA CUPU
 
Chtěl bych poděkovat partnerům, kteří drží přízeň s námi a podporují nás věcnými dary.