Tuning Summer Camp - Bautzen 2009

Krátký report z průběhu akce. Vím, že to tu pár lidí zajímá.

Jak už jsem psal víše německé město Bautzen se nachází cca 165km od Prahy, to znamená, že od Sedlčan, ze kterých jsem v sobotu ráno vyjížděl, asi 230km. Původní domluvená jízda s Rallyečkem selhala již ve čtvrtek, kdy musel Golf do servisu, takže byl Fíša rád i za to, že jsem vzal Pumu. Opravdu nevim, kde se vzalo heslo Fordem tam a vlakem zpět.

Byli jsme spolu domluvený na odjezd 7:30. Chtěl jsem na místo konání přijet dopoledne. Jak už je náš špatný zvyk, zase se nám to nepodařilo. Ráno „cestovka“ zaspal, nakonec jsme vyjeli až kolem 8hod., to by ještě nebylo tak hrozné, ale přidali se k tomu problémy s navigací, „Božena“ s námi holt měla jiné plány. Navíc za hranicemi mi hned udělali „Helmuti“ jednu předraženou fotečku dne. Doufám, že se aspoň dobře tvářím. Už to vypadalo na zkaženou náladu, ta se ale brzo vytratila po příjezdu do Bautzenu a areálu letiště. To bylo kolem 12:30. Vstupné bylo lehce vyšší nežli jsem čekal. 30€ pro 2 osoby a automobil. To už nám bylo ale stejně fuk, když tam jsme tam, tak se přeci nevrátíme.

Areál jsem si nejprve projel autem, abych se následně rozhodl svoje autí přidát k málé české skupince na konci sprintů. Mezi vozidly, která byla na letišti bych našel jak skutečné rarity a originály, tak i německé tuningové klasiky jako jsou Cult, RAT a DUB styly, které byly v hojném počtu. Po zadu nezůstávaly ani Veteráni. Jediné co jsem trošku postrádal, byla další Puma a nějaký pěkný Cosworth. Forďák se prostě nezapře.
Při následné pěší obchůzce jsme narazili na 2 party liberečáků, se kterými jsme si vyměnili cenné rady ohledně Golfa Rallye. Na chvíli jsme si udělali relax se svačinkou, pokecali se „sousedy“ (Golf I. a „Old“ Octavia) a kolem 17hod. jsme se rozhodli odjet s tím, že se zastavíme ještě ve městě.

Cestu zpět trvala o poznání kratší dobu. Bylo to tím, že jsem nedbal rad navigace a švihal to po dálnicí na Dráždany, ze kterých vede fofr cesta na Ústí a Teplice. Kousek za Teplicemi byla i jedna malá krizovka, kdy pablb, co jel za mnou si neuvědomil, že někteří musejí chtě nechtě dodržovat předpisy a rychlosti především. Po neúspěšném předjetí zprava, kdy málem nabral lešení si na mě ještě drze zatroubil. H*jzl jeden. No nic. Jsem již doma a v pořádku, takže vše dobře dopadlo.

EKONOMICKÉ ZHODNOCENÍ AKCE:

Cesta cca 50l Naturalu95 = 1300Kč
Vstupné 30€ = 780Kč

FOTO:

Tuning Summer Camp - Bautzen

PARTNEŘI FORD PUMA CUPU
 
Chtěl bych poděkovat partnerům, kteří drží přízeň s námi a podporují nás věcnými dary.