Dubai International Motor Show 2015

5dní motoristického šílenství smrskáváme do jediného odpoledne. Vyměňujeme zakoupené lístky z internetu za ty skutečné. Fotím, užasle koukám na lesk a slávu luxusu. Malý Pákistánec či Ind kazí dojem z ostrahy. Je to zvěř! Láme zpětně zrcátko na Formuli Ford, která se nachází za provazovými zábranami. Staří Arabové dobře věděli, proč těmhle podobným sekali ruce.

 

Místní šejkové korzují v bílých pyžamech. Někteří mají exkluzivní doplněk v podobě zauzlené kravaty. Viditelně si život umějí užívat, aspoň soudě dle na míru vytvořených přestaveb. Má přítelkyně Péťa nejvíce oceňuje divné auto neznámé značky s kávovarem uvnitř. Konečně auto dle mého gusta, pochvaluje si.

 

Na výstavě nacházíme především americké automobily, pouštní speciály. Čínské kopie dvoustopých strojů mají vlastní halu. Dlouze se zdržujeme u luxusních výrobců. Ferrari, Lamborghini. Aston Martin představuje nové Bond car DB10.

 

Navracíme se do minulosti. Vcházíme do zařazené výstavy: Motorická nostalgie, 40let výroby nejvíc ikonických vozidel. VW Brouk, Aston Martin DB4 (starý Bond car), Mercedesy, Cadilac Eldorado, BMW Isetta, která vždy vykouzlí úsměv na tváři…

 

 

Do současnosti usedám za volantem nového závodního speciálu Hyundai i20 WRC, ve kterém se vycházející hvězda rallyeového světa Belgičan Thierry Neuville trápí sezónou. Mám boky jako skříň, zpívá Ewa Farná v novém klipu. Cítím se stejně. Do úzké skořepinové sesle potřebuji pořádně zhubnout! To v dream car Alfě Romeo 4C a nové Mazdě MX-5 je jiné posezení. V obou si připadám jako princ Habiba nezměrný vládce blízkého východu.

 

 

 

Velmi zajímavou zkušenost získáváme s Jemenským řidičem u stánku Land Rover experience. Pán zvládá těžký a nestárnoucí Discovery na jedničku. Třílitr v naftě jen přede. Péťě sedící na zadním sedadle se tají dech. Já jen čekám, co se s námi stane. Stoupaní 45° s uzavřeným diferenciálem, žádný problém.

 

https://janhavlat.rajce.idnes.cz/Dubai_International_Motor_Show_UAE_10.-14.11.2015/