Hledání idylky Valašských Karpat 2013… Nejlepší trasy v Čechách (díl 3)

Po přečtení inspirativního článku na iDnes (Kde na vás dýchne karpatská idyla), vyrážíme za dalším dobrodružstvím. Za Vsetínskými vrchy do CHKO Beskydy. Primárně nehledáme nic s motorismem, ale když už jsme tady. V místech, kde se náš přední soutěžní jezdec Roman Kresta učil řídit, proč se také nesvézt? Však ty silnice jsou perfektní.

 

 

Jako dopravní prostředek kolový volíme vypůjčený Ford Focus 1.4. Hravé auto, s nezávisle řešenou zadní nápravou. Malý motor nebojácně brojí síly. Nezaleká se ani beskydských kopců.

 

NEJLEPŠÍ TRASY V ČECHÁCH (díl 3: Makov - Vsetín)

 

Touláme se po kopcích na Valašsku. K pomyslnému startu trasy. Česko-slovenský hraniční přechod Makov, kde nalézáme památník Dukelským hrdinům. Vezeme se směrem na Rožnov pod Radhoštěm a Malou Bystřici. Pro smýkáme se zakrouceným tunelem lesního porostu. Na vrchol kopce docházíme po hřebeni pěšmo. TopGear hledal pramen Nilu při Africkém dobrodružství. My jsme skromnější. Nacházíme pramen Vsetínské Bečvy. Pozor si dáváme na medvědy. Nebezpečné šelmy místní fauny. Vrchol jezdecký nás teprve čeká. Táhlý sjezd k přehradě Bystřička, Focus valí černé pryže po asfaltu. Pak už nás vede cesta do někdejší hokejové bašty Vsetína. Cíl máme u hokejového stadionu. Místa odkud v 90tých letech vedl své výpravy žlutozelený extraligový zázrak.

 

TIPY NA VÝLET V OKOLÍ:
TIPY NA VÝLET V OKOLÍ:
Doporučujeme památkově chráněnou oblast UNESCO, město Kroměříž s krásnými zámeckými zahradami. Benešky, někdejší geografický střed Československa. Nebo například rozhlednu na kopci Čarták s pěkným výhledem do okolí.

 

PARTNEŘI FORD PUMA CUPU
 
Chtěl bych poděkovat partnerům, kteří drží přízeň s námi a podporují nás věcnými dary.