IAA Frankfurt 2007

Mezinárodní automobilová výstava IAA (Internationale Automobil-Ausstellung) Frankfurt nad Mohanem. Největší motor show na světě. Hlavní téma letošní výstavy: Udržitelná mobilita“. Zaměření výrobců na hybridní technologie je patrné. Změny klimatu, účinnosti paliva a snížení emisí CO2 určily politické témata.

Něco málo z milníků historie IAA:

1897: První IAA konaná v Berlíně.

1939: Nový "Volkswagen" byl poprvé představen na posledním předválečném IAA v Berlíně. "Radost v síle motorového vozidla" později vešel do automobilových dějin jako "Brouk".

1951: Poprvé v historii, se výstava automobilů koná ve Frankfurtském veletržním areálu. S tím se německý automobilový průmysl rozloučil se svým do té doby tradičním výstavním prostorem a zcela přesídlil do Frankfurtu nad Mohanem. Od této chvíle se IAA koná každý druhý rok.

2007: IAA byl určitě jeden z nejúspěšnějších IAA vůbec. Téměř 1 milion návštěvníků.  1081 vystavovatelů, 42% zahraničních.

IAA 2007:

Citroën C-Cactus diesel-elektrické hybridní vozidlo.

Ford představuje koncept Verve – budoucí Fiestu. Výhled do roku 2008.

 

Mercedes-Benz přišel na show s hybridním konceptem vozu s názvem F 700.

Opel, dceřiná společnost General Motors, představuje Flextreme, plug-in hybrid, který může cestovat 55 km na své lithium-iontová baterie.

Volvo Cars ukazuje plug-in hybrid s motorem v každém z kol. Volvo ReCharge může cestovat asi 97 km. Lithium-polymerovou baterii, lze nabít ze standardní zásuvky.

https://janhavlat.rajce.idnes.cz/IAA_Frankfurt_D_20.9.2007/