Škoda Muzeum Mladá Boleslav 2014

Je tomu 7let, co jako mladý praktikant nastupuji do svého prvního konstrukčního zaměstnání. Zelený orgasmus se Škodě Motorsportu říkalo. Každodenní chůze kolem muzea vytvořila rytiny v mé mysli.

 

Navštěvuji až nyní. Vidím fascinující cestu časem historii strojů Laurin&Klement a vozidel nastupující značky Škoda. Představení příběhu jedné z nejstarších automobilových značek světa psaného den co den od roku 1895. Příběh inspirace a rozmanitosti. Výstavu můžeme rozdělit na dvě expozice: Stálou a veřejnosti nepřístupnou (depozitář). Stálou expozici tvoří tři tematické oblasti: Evoluce, tradice a preciznost.

 

Evoluce jsou nejdůležitější produkty, milníky, automobilky Škoda-Auta. Od nejstaršího exponátu přes první automobil z roku 1906 po nejnovější studii Vision D.

 

Tradice jsou vozidla z různých období. Poukazuje na účast v motoristickém sportu. Představuje vývoj loga, osobnosti, hrdost, události spojené se značkou a výzvy symbolizované okřídleným šípem.

 

 

V části Preciznost mohou lidé vidět rekonstrukci historických vozů. Různé fáze vývoje rozkladu a opravy na čtyřech automobilech. Geniu loci restaurátorské dílny.

 

Příjemná zastávka a vzpomínka na minulost, kterou jsem i já měl to štěstí svým malým dílečkem před několika lety tvořit.

 

FOTO:

Škoda Muzeum Mladá Boleslav

PARTNEŘI FORD PUMA CUPU
 
Chtěl bych poděkovat partnerům, kteří drží přízeň s námi a podporují nás věcnými dary.